Šlechtitelská stanice se každoročně účastní převážně oblastních soutěží vín. Na mnohých z nich obdržela ocenění - zlaté medaile a šampióny vín
Nabídka
Aktuální nabídku našich produktů a jejich nabídku naleznete v tomto dokumentu
Šlechtitelská stanice se každoročně účastní převážně oblastních soutěží vín. Na mnohých z nich obdržela ocenění - zlaté medaile a šampióny vín. Bližší informace viz sekce Novinky.
 
Ze Šlechtitelské stanice vinařské v Polešovicích pocházejí doposud následující nové odrůdy ušlechtilé révy vinné:
 
Moštové odrůdy
  • Bílá moštová aromatická odrůda Muškát Moravský
  • Modrá moštová odrůda Sevar
  • Bílá moštová aromatická odrůda Mery
Modré stolní velkoplodé odrůdy
  • Olšava
  • Vitra
  • Pola
Podnožová réva
  • Amos

Další stolní bílé odrůdy

  • Madlen
  • Mohara
  • Okava

V pátek dne 25.9.2015 byla do Státní odrůdové knihy zapsána nová bílá moštová odrůda MERY, která byla u nás vyšlechtěna RNDr. Zdeňkem Habrovanským a Ing. Aloisem Tománkem. Cesta k této nové odrůdě trvala se všemi pokusy cca 20 let. Mery vznikla zkřížením maďarské odrůdy EC28 a Muškátu moravského. Odrůda je odolná proti plísním i škůdcům a je tak vhodná do ekologického vinohradnictví. V roce 2009 byla odrůda přihlášena do státních odrůdových pokusů, své vlastnosti potvrdila i ve Státním zemědělském ústavu v Oblekovicích a v pátek tak byla zapsána jako další nová odrůda vyšlechtěná na Šlechtitelské stanici vinařské v Polešovicích - jako třetí vyšlechtěná moštová odrůda pocházející z našich vinic po boku: Muškátu moravského (rok uznání odrůdy 1987) a Sevaru (rok uznání odrůdy 2008).  

 

V roce 2010 byla povolena nová bílá moštová odrůda Floriánka - odrůda, kterou přihlásil Radim Masařík a pochází z materiálů Šlechtitelské stanice.

 

Výsledky práce stanice jsou průběžně publikovány a jsou zařazovány do přednášek a školení pro veřejnost. Stanice je zapojena do projektu Agentury pro rozvoj turistiky na Baťově kanálu, v projektu Regionální ochranné známky – regionální vinařské centrum „Údolí moravských vín“ a ve Sdružení pro rozvoj cestovního ruchu „Region Slovácko“. Kolem vinohradů a brány stanice vede od roku 2002 cyklostezka „Vinař“. V roce 2011 byla Šlechtitelská stanice zařazena mezi vinařské podniky „certifikace vinařské turistiky“.
back
Listování
next
Novinky
04 / 2024
Sazenice révy vinné v prodeji (od 18.4.2024)
Prozkoumat
On-line Poptávka Pokud chcete uskutečnit poptávku nebo dotaz na některý z našich produktů či některou službu, můžete využít on-line poptávkového formuláře.

Newsletter
Nechejte si zasílat novinky a zajímavé nabídky