Vyrábíme a nabízíme svým zákazníkům kvalitní vína vyrobená z vlastních hroznů zrajících na slunečných stráních Slovácka, ze kterých pocházejí jedny z nejkvalitnějších vín jižní Moravy.
Nabídka
Aktuální nabídku našich produktů a jejich nabídku naleznete v tomto dokumentu
Prodej révových vín     Výroba a prodej širokého sortimentu jakostních a přívlastkových vín, mikrovzorků a specialit novošlechtění. Vína lze zakoupit lahvová i sudová.
 
Prodej 100% hroznového moštu     Pasterizovaný, nefiltrovaný 100% mošt z našich hroznů. Nealkoholický. Prodáváme v obj. 0,3 l. 
 
Prodej révových sazenic     Révové sazenice jsou na stanici každoročně nabízeny v měsících březen a duben. Sazenice jsou původem od nejrůznějších školkařů z jižní Moravy. Na stanici je tak každoročně nabízeno až 50 odrůd stolních a moštových odrůd sazenic révy vinné. Tento sortiment sazenic je největší v České republice.
  
Prodej burčáku a hroznů     Tyto produkty jsou nabízeny zákazníkům v měsících srpen, září, říjen a listopad. Hrozny jsou nabízeny jak stolních odrůd tak moštových.
 
Nabídka řízených degustací     Provádíme řízené degustace a různá posezení buď na „Štýrské terase“, v degustační místnosti zvané Golanské výšiny, a to přímo v areálu stanice nebo v klasickém třistaletém sklepě, který se nachází na ulici Vinařská. Stylové posezení nabízíme až pro 45 osob. Zajišťujeme rodinné oslavy, firemní akce a jiná setkání. Dle přání zákazníka zajistíme studené nebo teplé občerstvení, případně atmosféru dotvoří cimbálová muzika.
 
Objednávky přijímáme telefonicky, e-mailem nebo prostřednictvím on-line poptávky.
 
Dodání     Veškeré naše produkty Vám rádi zašleme dle Vašich požadavků kamkoliv po České republice.

Pokud pocházíte zdaleka a nemáte možnost nás navštívit v Polešovicích, můžete využít zásilkové služby. Postup pro zaslání je opravdu snadný. Vyberete si lahvová vína z naší nabídky (minimální počet je 6 ks, aktuální nabídku našich vín  sledujte prosím v sekci „novinky“, či nás kontaktujte prostřednictvím emailu, my Vám následně zašleme aktuální nabídku spolu s ceníkem), napíšete nám Vaši objednávku na emailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. spolu s adresou, kam máme vína zaslat. Vína zasíláme v kartonu po šesti lahvích, poštovné za tento karton činí cca 150 Kč. Dopravu zajišťuje společnost VPM Trans a balík Vám dodá přímo do ruky.

 
Ubytování     Můžeme Vám doporučit ubytování v blízkém okolí. Bližší informace Vám poskytneme na telefonním čísle +420 572 593 385 nebo na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Bílé moštové odrůdy
Aurelius
images/ssv/aurelius.png
Popis Kříženec Neuburské x Ryzlink rýnský. Víno výborné kvality ryzlinkového typu, v příznivých letech s přívlastkem. Na stanici dosáhl jakosti až výběr z cibéb.
Chardonnay
images/ssv/chardonnay.png
Popis Patří mezi nejoblíbenější odrůdy. Vhodné pro moderní i původní technologie (barrique), optimální pro výrobu šumivých vín. Vína plná, harmonická, s vyšší intenzitou aromatických látek. Z naší produkce toto víno získalo dvakrát titul Top Víno Slovácka. Na stanici pěstováno 5 klonů.
Děvín
images/ssv/devin.png
Popis Kříženec Tramín červený x Veltlínské červenobílé. V dobrých ročnících dosahuje vysokého obsahu cukru v hroznech. Víno extraktivní, plné, aromatické. Buket mezi tramínovým a muškátovým charakterem s medovými tóny.
Floriánka
images/ssv/florianka.png
Popis Odrůda pocházející ze Šlechtitelské stanice vinařské Polešovice. Kříženec Veltlínské červené rané x Müller Thurgau. Povolena v roce 2010. Odrůda vhodná pro okrajové oblasti. Víno s pravidelným vysokým obsahem cukru, ve vůni a chuti má medové tóny.
Irsai Oliver
images/ssv/irsai-oliver.png
Popis Velmi raná aromatická odrůda vhodná pro výrobu burčáku. Víno je muškátové chuti, s nižším obsahem kyselin. Hrozen je příjemné muškátové chuti vhodný i pro přímý konzum.
Kerner
images/ssv/kerner.png
Popis Kříženec Trolínské červené x Ryzlink rýnský. Odrůda je podobná Ryzlinku rýnskému, dozrává o dva týdny dříve. V trati Grejty dosahuje vysokých cukernatostí. Víno je velmi dobré kvality, harmonické, s lehkým muškátovým tónem.
Muškát moravský
images/ssv/muskat-moravsky.png
Popis Vyšlechtěn u nás na ŠSV Polešovice z odrůd Muškát Ottonel x Prachtraube, zapsán do Státní odrůdové knihy již v roce 1987 pod názvem MOPR. Vína dává jemná, muškátová, květinová s nižším obsahem kyselin. Chuť je ovocitá, svěží a od roku 2010 se z ní nově připravuje také Svatomartinské víno.
Müller Thurgau
images/ssv/muller-thurgau.png
Popis Kříženec Ryzlink rýnský x Madlenka královská. Nejrozšířenější bílá moštová odrůda má zcela vlastní buket, dává vysoký výnos. Víno je pro nižší kyselinky harmonické, středně plné s příjemnými aromatickými látkami. Vůně je jemná, muškátová až květinová. Připravuje se z něj také Svatomartinské víno
Neuburské
images/ssv/neoburske.png
Popis Náhodný semenáč pocházející z Rakouska. I při vysoké sklizni je vysoká jakost vína. Víno má dostatečný extrakt a plnost. Voní po ořechách, malinách až grepu.
Pálava
images/ssv/palava.png
Popis Kříženec Tramín červený x Müller Thurgau. Pozdní odrůda pro doplnění sortimentu k produkci aromatických vín. Víno je harmonické, kořenité, extraktivní, s jemným tramínovým aroma po čajové růži a vanilce.
Rulandské šedé
images/ssv/rulandske-sede.png
Popis Vznikl pupenovou mutací v rámci skupiny odrůd Pinot, Francie. Odrůda vhodná pro dobré polohy, kde dává každoročně surovinu pro vína s přívlastkem. Aroma je po chlebové kůrce, sladkých hruškách, karamelu až medu. Na stanici vzniklo několik klonů a v současnosti se pracuje na dalších.
Ryzlink rýnský
images/ssv/ryzlink-rynsky.png
Popis Vznikl křížením Heunisch x Tramín. Odrůda považována za nejkvalitnější v severních oblastech. Víno dosahuje vynikající jakosti při pozdní sklizni v říjnu a listopadu. Víno obsahuje aromatické látky - lipový květ, broskev, meruňka, ananas, jablko, exotické plody, které se tvoří při střídání teplých dnů a chladných nocí. Na stanici je k dispozici 10 klonů.
Ryzlink vlašský
images/ssv/ryzlink-vlassky.png
Popis Původ odrůdy není jednoznačný, Francie. Víno bývá velmi dobré jakosti, v příznivých letech dává výjimečná vína. Voní po jablku, angreštu, po vyzrání jako louka a med.
Sauvignon
images/ssv/sauvignon.png
Popis Kříženec Cheninblanc x Tramín, Francie. Odrůda vhodná pro nejkvalitnější polohy, víno velmi oblíbené. V dobrých ročnících s typickými broskvově muškátovými aromatickými látkami až do černého rybízu či angreštu, v horších ročnících aroma trávově kopřivové.
Sylvánské zelené
images/ssv/sylvanske-zelene.png
Popis Kříženec Tramín x Rakouské bílé, Rakousko. Víno velmi dobré kvality, jemně kořenité, často s vyšším obsahem kyselin u mladých vín. Ležením na lahví nabývají příjemné lahvové zralosti.
Tramín červený
images/ssv/tramin-cerveny.png
Popis Původ není znám, Rakousko nebo Jižní Tyroly. Každoročně hrozny dávají víno s přívlastkem, plné kořenité. Víno připomíná vůni růží, fialek až medu při delším zrání. Je specialitou mezi milovníky vín.
Veltlínské zelené
images/ssv/veltlinske-zelene.png
Popis Pravděpodobně Rakousko. Víno harmonické, jemné podobné lipovému květu, bílému pepři nebo broskvi, chuť má slabě hořkomandlovou, příjemné kyseliny.
Veltlínské červené rané
images/ssv/veltlinske-cervene-rane.png
Popis Kříženec Veltlínské červené x Sylvánské zelené, Dolní Rakousko. Odrůda vhodná do okrajových oblastí. Víno má vyšší extrakt, vůně připomíná bez, banán, mandle. Mívá nižší obsah kyselin, používá se na Svatomartinská vína.
Odrůdy moštové modré
Alibernet
images/ssv/alibernet.png
Popis Kříženec Alicante Bouchet x Cabernet Sauvignon, Ukrajina.V příznivých ročnících dosahuje vysoce aromatického jakostního tmavočerveného vína s cabernetovým aroma. Odrůda bývá použita jako barvířka pro zvýšení barevnosti červených vín.
Cabernet Moravia
images/ssv/cabernet_moravia.png
Popis Kříženec Zweigeltrebe x Cabernet Franc. Odrůda s vysokým a pravidelným výnosem. Víno poskytuje kvalitní, tmavé barvy s jemným cabernetovým aroma. Vůně a chuť připomínají ostružiny a kávu.
Dornfelder
images/ssv/dornfelder.png
Popis Helfensteiner x Heroldrebe, Německo.V poslední době oblíbená odrůda v našich podmínkách. Víno je výborné kvality, tmavočervené barvy, jemně aromatické vůně a chuti. Hrozen může být využíván pro přímý konzum. Odrůda byla použita pro mnohé křížení s jinými odrůdami na ŠSV Polešovice.
Frankovka
images/ssv/frankovka.png
Popis Kříženec odrůdy Heunisch, Rakousko nebo Chorvatsko. Oblíbená odrůda mezi pěstiteli. Víno velmi dobré kvality, nižší barvy s vyšším obsahem tříslovin. Voní po višních, ostružinách a skořici. Vhodné pro zrání v láhvi.
Modrý Portugal
images/ssv/modry-portugal.png
Popis Původ není jednoznačný. Odrůda je nenáročná, i pro okrajové oblasti. Hrozny mohou sloužit pro přímý konzum. Víno je lehčího typu s nižší intenzitou barvy. Má květinovou vůni, chuť po třešních. Je vhodná pro výrobu Svatomartinského vína.
Neronet
images/ssv/neronet.png
Popis Kříženec (Svatovavřinecké x Modrý Portugal) x Alibernet, Morava. Vína vysoké barevné intenzity, harmonické, neutrální chuti a vůně s barevnou mohutností.
Rulandské modré
images/ssv/rulandske-modre.png
Popis Kříženec Mlynářka x Tramín, Francie. Jedna z nejlepších modrých odrůd severní oblasti. Víno je plné, jakostní, v mládí ostružinové chuti, v plné zralosti sametové, kořenité s hořkomandlovou příchutí. Barva světlejší až cihlově červená.
Sevar
images/ssv/sevar.png
Popis Kříženec Seyve Villard x Svatovavřinecké, vyšlechtěn u nás na ŠSV Polešovice do Státní odrůdové knihy zapsán v roce 2008. Červená aromatická odrůda, pro ekologické vinohradnictví. Víno dosahuje intenzivní červené barvy, jeho aroma a chuť je po lesních plodech – jahody, maliny, ostružiny, černý rybíz.
Zweigeltrebe
images/ssv/zweigeltrebe.png
Popis Kříženec Svatovavřinecké x Frankovka, Rakousko. Oblíbená odrůda v severských vinařských oblastech. Víno je velmi dobré kvality, typu Svatovavřineckého, voní po třešních, višních a vanilce. V lepších ročnících u nás dosahuje pozdních sběrů. Na ŠSV Polešovice vyselektováno 5 klonů.
back
Listování
next
Novinky
04 / 2024
Sazenice révy vinné v prodeji (od 18.4.2024)
Prozkoumat
On-line Poptávka Pokud chcete uskutečnit poptávku nebo dotaz na některý z našich produktů či některou službu, můžete využít on-line poptávkového formuláře.

Newsletter
Nechejte si zasílat novinky a zajímavé nabídky